Militārais dienests Zemessardzē

Pievienojies Zemessardzes Studentu Bataljonam

Zemessardzes Studentu bataljons ir Brīvības cīņu laikā 1918. gadā dibinātās Atsevišķās studentu rotas tradīciju un ideju mantinieks.
Studentu bataljonā tāpat kā jebkurā Zemessardzes vienībā var iestāties visi ieročus nest spējīgie Latvijas Republikas pilsoņi vecumā no 18 līdz 55 gadiem!

Latviešu karavīri vēstures griežos vienmēr ir bijuši izcilības paraugs. Mūsu skaita un ģeogrāfisko apstākļu dēļ vienkārši nav bijuši citi varianti.
Tomēr izcilība nerodas pati no sevis, tā ir jāapgūst un jāizkopj.

Mēs Tev piedāvājam šo iespēju!

Neatsakoties no sava civilā darba vai uzsāktās izglītības iegūšanas, Tu savā brīvajā laikā
nedēļas nogalēs un darba dienu vakaros – vari iemācīties karot atbilstoši 21. gadsimta prasībām!

Kā tas izpaudīsies?

Iestājoties Tu saņemsi formas tērpu, individuālo karavīra ekipējumu un iziesi pamatapmācību pusgada garumā, kad reizi vai divas reizes mēnesī nedēļas nogalē (sestdienā un svētdienā) Tev notiks intensīvas apmācības.

Apmācību periodā iemācīsies apieties ar strēlnieku ieročiem (AK-4, G-36, m/45, Sig-210, AKM, RPK, KSP-58, AT-4, M2CG), apgūsi pirmo palīdzību, militāros sakarus, topogrāfiju, ierindas mācību, reglamentus, lauka kaujas iemaņas, izdzīvošanu un nodaļas-vada līmeņa taktiku.

Pēc tam varēsi izvēlēties, kā turpināt savu militāro attīstību un karjeru Zemessardzē:

Strēlnieks

Pildīt strēlnieka pienākumus kājnieku rotā, uzturot un nezaudējot iegūtās zināšanas un prasmes. Piemērots tiem, kas dienestam nevar veltīt daudz brīvā laika, tomēr ir apmācīti, sagatavoti un iekļaujas valsts aizsardzības sistēmā.

AGR kaujinieks

Iesaistīties Augstas gatavības rotā un piedalīties interesantās mācībās rotas līmenī (arī starptautiskās). Piemērots tiem, kas uz mācībām var ierasties uz nedēļas nogali vismaz reizi mēnesī un vēlas paaugstināt savas prasmes un zināšanas.

Speciālists

Apgūt specialitāti – ložmetējnieks (KSP-58), granātšāvējs (Carl Gustav 84mm M2), sanitārs, sakarnieks, nodaļas snaiperis (G-3), pretgaisa vadāmo raķešu kompleksa operators (RBS-70), izlūks, kaujas šoferis u.c.

Instruktors / komandieris

Kļūt par instruktoru un komandieri – iziet neintensīvo jaunākā instruktora kursu Cēsu Instruktoru skolā un iegūt kaprāļa dienesta pakāpi, kas ļauj vadīt nodaļu (8 kaujinieki), perspektīvā izaugot arī par vada seržantu vai vada komandieri.

Iespēja iemācīties kaut ko jaunu

Bez tam ir iespējas iziet atsevišķus apmācību kursus kvalificētu instruktoru uzraudzībā – piemēram:

  • ziemas izdzīvošanas kurss (vienības pārvietošanās ar slēpēm, nakšņošana bez ugunskura un teltīm, izkļūšana no ielūšanas āliņģī, šaušana no slēpēm);
  • taktiskās šaušanas kurss (uguns un kustība);
  • kaujas biezi apdzīvotā vietā (ēku tīrīšana un sagatavošana aizsardzībai)

Fiziski un morāli pilnveido sevi

Zemessardze piedāvā arī iespēju paralēli apmācībām nodarboties arī ar militāro sportu:

  • šaušanas sports;
  • tuvcīņa (treneris Egils Helmanis);
  • peldēšana (NBS peldbaseins);
  • kā arī pārējie sporta veidi.

Netiek aizmirsti arī kulturālie un civilmilitārās sadarbības pasākumi.

Tikai kopā mēs varam izveidot tik stipru valsti,
lai tai būtu neizdevīgi uzbrukt!